Paplerjeva ulica 22
1353 Borovnica
Zmanjševanje količin zavržene oz. odpadna hrane je tudi v naši občini ena od aktivnosti, ki naslavlja izzive trajnostnih prehranskih sistemov. Ta izziv bomo vključili tudi v prenovo razvojne strategije občine, prat tako pa bo tudi del Strategijo lokalnega razvoja LAS Barje z zaledjem, ki poleg naše vključuje še občine Brezovica, Dobrova – Polhov Gradec, Horjul, Log-Dragomer in Vrhnika.
Zato vas vabimo, da preko spletne aplikacije https://dnevniki.care4climate.si/ posredujete podatke o odpadni količine zavržene hrane, ki nastane v vašem gospodinjstvu.
Na osnovi metode vodenje kuhinjskega dnevnika odpadne hrane v gospodinjstvih, bo podatke o odpadni hrani v gospodinjstvih analiziralo Ministrstvo za okolje in prostor v okviru projekta LIFE IP CARE4CLIMATE.
Kako izgleda dnevnik odpadne hrane si lahko ogledate v priponki.
Kako lahko sodelujete?
Na spletni strani se je potrebno najprej registrirati, nato pa začnete z izpolnjevanjem. Izpolnjujete lahko elektronsko, in sicer preko računalnika, mobilnega telefona ali tablice.
Kdo lahko sodeluje?
Sodeluje lahko vsak, priporočamo pa enega uporabnika na gospodinjstvo.
Kako dolgo je potrebno voditi dnevnik? Dnevnik izpolnjujte sedem dni zaporedoma. Izberite teden, ki je za vas najbolj običajen.
Kako merite količino odpadne hrane?
Vsako hrano, ki jo nameravate zavreči, stehtajte s kuhinjsko tehtnico. Če nimate tehtnice, skušajte količino čim natančneje oceniti.
Katero odpadno hrano vpisujete v dnevnik? Vpisujte samo hrano, ki ste jo zavrgli doma – v vašem gospodinjstvu. Če ste določene obroke jedli v restavraciji, v službi, šoli in drugod ter se je nekaj te hrane zavrglo, tega ne vključite v dnevnik, ker te hrane niste zavrgli doma.
Kam pošljete izpolnjen dnevnik?
Izpolnjen dnevnik lahko pošljete po elektronski pošti na naslov odpadnahrana.mop@gov.si ali po navadni pošti na naslov: Ministrstvo za okolje, prostor in energijo, Langusova ulica 4, 1535 Ljubljana s pripisom: LIFE IP CARE4CLIMATE – kuhinjski dnevniki odpadne hrane.