Paplerjeva ulica 22
1353 Borovnica
V borovniški osnovni šoli je 15. 1. 2019 potekalo prvo podjetniško druženje z gostom v sklopu projekta “Progam spodbujanja podjetništva na Ljubljanskem barju« (»PSP Barje”). Svoje podjetniške izkušnje in blagovno znamko Dežela zelišč nam je predstavila ga. Margita Vehar, ki je po izgubi zaposlitve tudi sama šla skozi program podjetniškega usposabljanja IC Cene Štupar.Poudarila je pomen osebnega poslanstva, ki se v njenem primeru na eni strani tiče ohranjanja zdravega in pestrega naravnega okolja, po drugi strani pa inovativnega ohranjanja in nadgradnje starih znanj o uporabi zelišč za varovanje in krepitev zdravja. Izpostavila je tudi potrebo po stalnem razvoju različnih znanj in spretnosti ter sodelovanju z drugimi kot pogoja za uspešno podjetniško kariero. Podrobneje si lahko predstavitev njene podjetniške poti preberete v priloženem članku.
Po njeni predstavitvi in razgovoru z njo, v katerem so se vprašanja nanašala tudi na same zdravilne lastnosti in pripravo pripravkov in nekaterih vrst zemljišč smo prisluhnili gospe Heleni Čuk, ki na občini Dobrova-Polhov Gradec skrbi za razvojne projekte in razvoj turizma. Predstavila je desetletje in pol prizadevanj na področju razvoja turizma in pri tem na velike izzive, povezane z uspešnim razvojem blagovne znamke »Dobrote Blagajeve dežele«, ki poleg kmetijskih pridelkov in tržnice povezuje turistične kmetije, gostilne, čebelarstvo in kulinariko.
V lanskem letu so s pomočjo sredstev za regionalni razvoj, pridobljenih v okviru javnega poziva LAS Barje z zaledjem, ob sodelovanju lokalnih umetnikov, turističnih vodičev, društev in Tehniškega muzeja Slovenije v Polhovem Gradcu na noge postavili zelo uspešen turistični produkt Polhov doživljajski park. Poleg temeljite priprave projekta in sodelovanja različnih deležnikov je kot dejavnik uspeha izpostavila tudi jasno opredelitev ciljne skupine, ki ji je produkt namenjen.
Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega sklada za regionalni razvoj.«